Akınlar Tekstil
Hakkımızda

Hakkımızda

Image
logo
Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Akınlar Tekstilin temeli 1960 yılında Uşak Karahallı ilçesinde Tekstil dokuma kültüründen gelen köklü bir geçmişe dayanmaktadır. Akınlar ailesi konvansiyonel üretime geçmeden önce iç piyasaya çarşaf ticareti gerçekleştirmiştir. Kısa bir süre sonra kumaş dokuma imalatı ile faaliyetlerine başlamıştır.

 

Kuruluşundan 8 sene sonra iş hacminin büyümesi sebebiyle Tekstilin merkezi olan Denizli ye taşınarak kumaş imalatı ve ticaretine burada devam ettirmiştir. 1971 yılında Osman Akın ve kardeşleri ile birlikte kurdukları şirket daha sonra 1989 yılında AKIN MENSUCAT olarak Bayramyeri/Denizli de faaliyetine devam etmiştir.

 

İlerleyen yıllarda sürekli yatırım yaparak tekstil alanında devam eden firmamız 1996 yılından bu yana faaliyetlerini AKINLAR TEKSTIL GIY. SAN. TIC. A.Ş olarak sektörün önde gelen firmaları arasında yerini almıştır.

 

Akınlar Tekstil olarak, müşterilerimize en iyi hizmeti vermek, kuruluşumuzdan bu yana en büyük hedefimizdir. Yapmış olduğumuz teknolojik yatırımlarla şirketimizin Türkiye’deki sektörün en iyi şirketler arasında yer alması sağlanmıştır.


VİZYONUMUZ

Sürekli iyileştirme çalışmaları ve sosyal sorumluluğumuzun bilinciyle, çevre ve insan sağlığına önem veren, geleneksel ve teknolojik ürünlerimizle , kumaş, Alez sektörünün lideri olmaktır.

 

MİSYONUMUZ

Tekstil sektöründe Alez, dokuma, sektöründe tecrübeli, eğitimli, çevreye duyarlı, yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen, sosyal sorumluluk sahibi, yüksek kalite ve verimlilikte müşteri odaklı üretim yapmaktayız.

  • AKINLAR TEKSTİL KURULUŞU
  • DOKUMA-ÖRGÜ TESİSİ KURULUŞU
  • EV TEKSTİLİ ÜRETİMİ
  • FOC CERTIFICATE
  • DOKUMA-ÖRGÜ TEKNOLOJİSİ YENİLENDİ
  • SIVI GEÇİRMEZ (YATAK KORUYUCU) *ALEZ* TESİSİ KURULUŞU
  • OEKO-TEX® CERTIFICATE
62
62+
Yıllık
Tecrübe
10+
10+
Marka
Çeşidi
3+
3+
Sertifika
Whatsapp